Poszukiwania pomocy profesjonalnego terapeuty w Internecie, w pierwszym kroku warto skorzystać z Google.

Obecnie coraz to większe grono osób przekonuje się do tego, by rzeczywiście zrobić użytek z pomocy psychologa lub terapeuty, przy rozwiązywaniu swoich problemów. To dobrze rokuje. Jeszcze dziesięć czy piętnaście lat temu, chodzenie do psychologa czy korzystanie z terapii w dowolnym – indywidualnym czy grupowym wymiarze, stanowiło tabu i to gigantyczne. Co zmieniło się tak na teraz? Z dużym prawdopodobieństwem ma na to wpływ dynamiczny charakter zmian społecznych. Coraz łatwiejszy dostęp do informacji i większa świadomość najróżniejszych zagrożeń, mających związek z zaburzeniami, stresem etc.

Jak namierzyć psychologa, gdy nie wiemy do kogo zwrócić się bezpośrednio?

Wobec takich okoliczności bardzo dobrym działaniem będzie skorzystanie z Google. Najprościej rzecz ujmując, należy dokładnie określić czego szukamy, jak z wszystkimi innymi wyszukaniami. A więc w tym konkretnym wypadku, chcąc znaleźć psychoterapeutę, wpisujemy hasło: psychoterapeuta i dopisujemy miasto. Przykład: psychoterapeuta Katowice. I już mamy dostęp do wyników, prowadzących do gabinetów terapeutów działających na terenie tego miasta. Nie ma w tym żadnej filozofii. Znacznie ważniejsze jest to, byśmy naprawdę sprawnie oraz błyskawicznie to załatwili.

Co jest najważniejsze?

Następnie, gdy już namierzymy interesującego nas terapeutę, trzeba przejść do kontaktu jak najszybciej. Odwlekanie i odkładanie na jutro to tak naprawdę najgorsza metoda. W psychologii taki mechanizm nosi nazwę odraczania. Można też potraktować go w kategoriach wyparcia. Czyli nie przyjmujemy do wiadomości, że mamy jakąś sprawę, z która powinniśmy się zmierzyć. A odraczamy, czyli odwlekamy działanie, też na swoją niekorzyść. Wynika to z lęku przed zmianą. Ale to właśnie zachodząca zmiana będzie najistotniejsza. A ze wsparciem terapeutycznym, przyniesie z pewnością pożądany efekt. Warto o tym pamiętać, im szybciej przejdziemy do działania, tym szybciej dostrzeżemy i poczujemy rezultaty. A finalnie rozwiążemy swój problem.