W jaki sposób wybrać właściwe okna, które sprawdzą się w twoim domu?

Jeśli masz w planie wymianę okien albo dopiero wyposażasz w nie swój nowy dom, powinieneś wiedzieć, czym się kierować, aby podjąć racjonalne decyzje. Solidne okna aluminiowe Gdańsk pozwolą cieszyć się ciepłym i cichym domem, do jakiego z chęcią będziesz powracać. Na co w takim razie uważać i jakie parametry okien są najważniejsze?
Pierwszoplanową sprawą jest materiał, z którego przygotowane są ramy okienne. Do wyboru mamy drewno, tworzywo PCV i aluminium. Każdy z tych materiałów cechuje się sporą wytrzymałością oraz pożądanymi parametrami użytkowymi, więc musisz samodzielnie rozstrzygnąć, który z nich najlepiej spełni twoje oczekiwania. Będzie to przede wszystkim kwestia estetyki, ponieważ plastikowe okna wyglądają inaczej niż drewniane, czy wykonane z aluminium.

Następnym czynnikiem jest ochrona przed uciekaniem ciepła, o jakim decyduje parametr Uw. Zwraca on uwagę na izolacyjność cieplną oraz powinien być jak najniższy. Wiąże się to rzecz jasna z kosztami, jakie musimy ponieść. Poza parametrem izolacji ciepła znacząca jest izolacyjność dźwiękowa – wszakże nie chcesz słyszeć wszystkich dźwięków z zewnątrz twojego domu. Ma to szczególne znaczenie dla osób mieszkających w centrum miasta, gdzie ciężko jest uniknąć codziennego gwaru. Mieszkanie zwłaszcza w takim miejscu jak bliskość ruchliwej ulicy jest wówczas niezwykle uciążliwe. Nadzwyczaj cenione aktualnie są także okna antywłamaniowe. Poczucie bezpieczeństwa to jeden z czynników komfortowego życia, toteż dokładnie rozważmy kwestię ich kupna, tym bardziej, że jest to zakup na lata.
Gdy wybierasz okna do domu, który znajduje się w stanie surowym, musisz pamiętać, by miał już dach. Wówczas bez problemu rozpoczniesz prace wykończeniowe, a złodziei nie będą nęcić materiały, jakie zaczniesz zwozić i składować. Jeżeli jeszcze nie podjąłeś definitywnych decyzji odnośnie wyboru okien, możesz skonsultować się ze sprzedawcą bądź zaznajomić się z kartą techniczną interesujących cię okien, by upewnić się czy wszystkie parametry są prawidłowe. Warto też dopytać o sprawę gwarancji i czas oczekiwania na dostarczenie okien, co jest szczególnie istotne w momencie, gdy zamówiliśmy dodatkowe elementy, jakich nie ma w aktualnym wyposażeniu sklepu. Solidni sprzedawcy przywiązują do tego niemałą uwagę.