Stolica Śląska jako miejsce do życia

Katowice to nadzwyczaj istotne miasto na mapie Polski. Nie tylko ze względu na liczbę mieszkańców, ale również na pułap postępu przemysłowego i ekonomicznego, a dodatkowo fakt, że ta metropolia stanowi stolicę Śląska – rejonu ponadprzeciętnie znaczącego dla funkcjonowania całego kraju. Wystarczy wspomnieć, że to właśnie na Śląsku znajduje się wymowna większość polskich zasobów naturalnych, tam też pracuje lwia część sztolń i zakładów, których dziedzinę stanowi przemysł ciężki.

Rozwój przemysłowy ma swoją cenę – Śląsk cieszy się złą reputacją regionu potwornie zanieczyszczonego, choć jak przedstawiają ostatnie badania, w Katowicach w żadnym razie nie jest pod tym względem tak tragicznie, jak przykładowo w Grodzie Kraka. Przemysł ciężki, ze względu na niską opłacalność, jest jednak sukcesywnie wygaszany w całym kraju, warsztaty są usprawniane, a do tego pojedyncze miasta okręgu zabiegają o to, aby na ich obszarze znajdowało się bez liku zieleni. Postać powietrza w Katowicach systematycznie się poprawia, natomiast wszelkie pozostałe obszary życia w tym regionie już od zarania mogą współzawodniczyć z innymi wielkimi polskimi miastami.

W metropolii Śląska nie brakuje ani miejsc pracy ani sklepów. Jeżeli chcemy nabyć jakikolwiek produkt, nie tylko odnajdziemy multum marketów, które go dostarczają, ale również specjalistyczny obiekt handlowy zatrudniający wyposażonych w profesjonalną wiedzę doradców. Przykładowo jeśli chodzi o kominki Katowice są jednakowo zacnym miejscem jak Poznań, Gdańsk czy przytoczony uprzednio Kraków. Jeśli tylko włożymy w poszukiwania nieco czasu i siły niewątpliwie znajdziemy w stolicy Śląska tego typu kominek, jaki w 100 procentach zaspokoi nasze oczekiwania dotyczące funkcjonalności, właściwości i designu. W Katowicach jest masa firm, które trudnią się kominkami od lat.