Niebanalna aranżacja sypialni dzięki zastosowaniu korka

Sypialnia to dla większości z nas najważniejsze miejsce w całym domu. Cicha i przytulna, stwarza idealne warunki do relaksu po ciężkim dniu. To tu spędzamy kilka godzin na dobę podczas snu. Aby zapewnić sobie komfortowy wypoczynek, warto otoczyć się naturalnymi materiałami, aranżując to pomieszczenie. Najlepszym wyborem z pewnością okaże się korek. Dlaczego? Sprawdźmy.
klin

Doskonałe zalety korka

Korek to produkt pochodzenia roślinnego, a więc w stu procentach ekologiczny. Jest odporny na działanie wody, dzięki czemu zabezpiecza pomieszczenia przed wilgocią, stwarzając przy tym idealny mikroklimat. Dzięki właściwościom antystatycznym można go stosować nawet w pokojach alergików. Jego kolejną zaletą jest doskonała izolacyjność, zarówno cieplna, jak i akustyczna. Montując korek na ścianie czy podłodze sypialni, doskonale wyciszymy ją przed niechcianymi dźwiękami. To przecież bardzo ważne w pomieszczeniu o charakterze wypoczynkowym.

Korek ścienny jako oryginalna dekoracja

Korek to surowiec, który idealnie wkomponuje się w wystrój każdej sypialni. Ci, którym materiał ten kojarzy się z nudnym kolorem i nijaką fakturą z pewnością będą zaskoczeni. Otóż dzisiejszy korek posiada wiele wzorów, motywów i kolorów. Co więcej, to produkt, który można samodzielnie malować, nadając mu pożądane barwy. Dlatego arkusze korkowe zastosowane jako korek ścienny z pewnością idealnie się sprawdzą jako oryginalna dekoracja.
Korek z wielką łatwością można docinać do pożądanych rozmiarów. Jest on materiałem sprężystym i bardzo wytrzymałym, dzięki czemu nie kruszy się, ani nie odkształca. Bardzo popularne od wielu lat tablice korkowe również mogą ozdobić naszą sypialnię. Wykorzystany do ich zrobienia korek samoprzylepny uformowany w oryginalny kształt, z pewnością zachwyci prostotą wykonania i zdumiewającym efektem wizualnym.
romby

Jak podłoga, to tylko z korka

Korkowa podłoga to idealne rozwiązanie do sypialni. Jest miękka, sprężysta i niezwykle ciepła w użytkowaniu. Nic nie zastąpi chodzenia bosymi stopami po tak przyjemnej powierzchni. Arkusze korkowe pełniące rolę podłogi doskonale izolują pomieszczenie przed stratami ciepła.
Jeśli planujemy ułożenie w sypialni parkietu lub paneli, doskonałym rozwiązaniem będą rolki korkowe, które układa się pod daną nawierzchnię. Dzięki temu ograniczymy odgłosy stawianych kroków, zabezpieczając jednocześnie pomieszczenie przed chłodem i wilgocią.

Mnóstwo produktów wykonanych z korka, zarówno do wykończenia, jak i aranżacji pomieszczeń znajdziemy w sprzedaży internetowej, np. https://korkrollen.de Kork Trittschalldämmung. Ogromny wybór różnego asortymentu (rolki korkowe, korek samoprzylepny, arkusze korkowe i wiele innych) z pewnością ułatwi nam urządzanie sypialni oraz pozostałych przestrzeni w naszych domach.
rzutki