Czy nasi rodacy poznają się na korkowej ścianie?

Użyteczność korkowych tablic jest ciężka do nadwątlenia – wyrób ten zagościł w tak wielu budynkach, że wolno go określić jako prawdziwy przebój. Możliwość przypięcia na tablicy krótkiej treści, zdjęcia, wizytówki lub na przykład reklamówki z pizzerii okazuje się być oszałamiająco pożyteczna. Za jej wskazówką możemy na przykład komunikować komunikaty dla reszty familii lub współlokatorów, lub pozostawić w widocznym położeniu rachunek za internet, tak by każdy ze współmieszkańców miał ewentualność sprawdzenia, ile winien uregulować należności w minionym miesiącu.

Dość nowym zamysłem jest z kolei cork wall, czyli nic innego, jak wielka korkowa tablica pokrywająca całą ścianę. Jednostki kreatywne, wprowadzając takowe rozwiązanie we własnym mieszkaniu, dają sobie faktycznie bezgraniczne miejsce do popisu. Wyobraźmy sobie na przykład, że uczymy się języka japońskiego. Możemy w takim przypadku na korkowej ścianie rozwiesić zbiory fraz, historyjki z opisem, lub odmianę czasowników. Możemy też powiesić dowolnej wielkości zdjęcie lub plakat i o ile tylko chcemy – na co dzień zmieniać je na coś innego.
Korkowa ściana nie jest czymś, co w Polskich domach spotyka się często. Jednak ze względu na potężną przydatność tego rozwiązania można spodziewać się, że jak tylko pozostanie przez naszych współziomków poznana – będzie następnym aranżacyjnym przebojem.